TBB'den Bulgaristan Müftülüklerine Araç Desteği


​TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİNDEN BULGARİSTAN MÜFTÜLÜKLERİNE ARAÇ DESTEĞİ

Birliğimiz, ulusal dış politikamız çerçevesinde özellikle tarihi ve kültürel geçmişimiz olan ülkelerin yerel yönetimleri ile dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi amacıyla ortak program ve etkinlikler gerçekleştirmektedir.

Bu kapsamda Türkiye ve Bulgaristan yerel yönetimleri arasında işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla Bulgaristan'daki müftülüklerin ihtiyacı olan ve Başmüftülükçe talep edilen 18 adet "Cenaze Aracı" Birliğimiz tarafından temin edilmiş olup, araçların teslim töreni 09 Ekim 2015 Cuma günü Sofya'da yapılacaktır. Etkinlik kapsamında oluşturan TBB Heyetinde, TBB Meclis Üyeleri, TBB Encümen Üyesi Belediye Başkanları, Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi, Kardeş Şehir Olan Belediyelerin Belediye Başkanları, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TBB Personelinden oluşan yaklaşık yirmi kişi yer alacaktır. Birliğimiz tarafından geçtiğimiz yıl da Aytos Müftülüğüne bir cenaze yıkama aracı hibe edilmişti.

09 Ekim 2015 Cuma günü Sofya'da Türkiye Belediyeler Birliği heyetinin Büyükelçilik kabulü ile başlayan etkinlik kapsamında saat 11.00'de Sofya'da ki Başmüftülükte bir resepsiyon verilecektir. Resepsiyonun ardından saat 12.00'de yapılacak protokol konuşmalarının ardından kurdele kesimi ve Bulgaristan'daki müftülüklerin ihtiyacı olan araçların teslim törenine geçilecektir. Basınımızın değerli temsilcileri olarak Sofya'da gerçekleşecek programımıza katılımınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar