BAŞKAN ÖZGÜVEN’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI


​Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı ve 8 Mart akşamı düzenleyecekleri Kadınlar Günü özel programına tüm kadınları davet etti.

Başkan Özgüven; "Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Her alanda eğitimli ve becerikli kadın, geleceğin daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli bir güçtür. Onların her alanda bilgi ve becerilerle donatılması, daha güçlü bir Türkiye için büyük bir zorunluluktur. Tarihte de Türk kadını, vatanı ve milleti için kendisinden beklenmeyen birçok fedakarlıklar göstererek, bu vatan için neler yapabileceğini ortaya koymuştur. Osmanlı'dan günümüze bu çeşitlilik ve kimlik zenginliğini yaşayan ülkemizde kadınlar, erkeklerle birlikte sosyo-kültürel, siyasal tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmişlerdir. Unutulmamalıdır ki,  İstiklal savaşının Nene Hatun'u, Halide Edip Adıvar'ı, Halime Çavuş'u bizim kadınlarımızdır. Kadınların müdahil olmadığı hiçbir şeyde başarıdan söz edemeyiz. Ayrıca Allah kadına ayrı bir misyon da vermiştir, annelik. Hiçbir destek ve eğitim almadan her kadın annelik içgüdüleri ile donatılmıştır Allah tarafından ve annelik dünyanın en kutsal vasıflarındandır. 

Öyle ki Peygamber Efendimiz "Cennet anaların ayakları altındadır" diyerek kadınlara büyük bir müjde veriyor. Atalarımız da anne konusunda hassas davranmışlar ve önemini vurgulamışlardır. Atalarımız, ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş, bir evlat pir olsa, yine anaya muhtaç imiş sözleriyle de hayatta ne olursanız olun en büyük ihtiyacının anne olduğunu göz önüne sermişlerdir. Ben bu duygu ve düşüncelerle hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, her konuda ve her zaman desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren kadınlarımıza başarı, mutluluk ve sağlık dileyerek Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, 8 Mart Çarşamba günü saat 19.00'da Ereğli Kültür Merkezi'nde Dr. Semin Güler hanımefendinin katılımıyla gerçekleştireceğimiz programa tüm kadınlarımızı bekliyorum." dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar