Şeker'den 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı


Milletimizin belirleyici ve yönlendirici meziyetleri sayesinde, destansı bir mücadele ve büyük bir azimle kazandığı Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümündeyiz. Dünya tarihinde bir dönüm noktası olan bu savaşı kazanmak için atalarımız, büyük bir vatan sevgisi içerisinde insanüstü bir mücadeleyle savaşmış ve hürriyetimizin ve istikbalimizin ölümsüz sembolleri olmuşlardır.

Milletimizin sayısız şeref ve şan ile dolu tarihinin zaferlerinden biri olan bu zaferin verdiği manevi güç, bizi her zaman dimdik ayakta tutmaktadır ki bu gücün tezahürüne 15 Temmuz hain kalkışmasında tüm dünya şahitlik etmiştir.

Bizlere gurur ve hüznü bir arada yaşatan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak tarihiyle övünen ve vatanını seven yeni ve güzel nesiller yetiştirerek atalarımızın emanetine kararlılıkla sahip çıkacağımızı bir kez daha ifade ederken; yakın tarihimizde bu vatan için canlarını feda eden 15 Temmuz şehitleriyle beraber tüm kahraman şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, onları şükran, minnet ve hayırla yad ediyorum.
                                                                                                                                    

Prof. Dr. Muzaffer Şeker
Rektör

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar