Ribat İnsani Yardım Derneği Habeşistan’da yüzleri güldürdü.


Ribat İnsani Yardım Derneği, yaklaşan kurban bayramı öncesi kara kıtanın sömürgeye  teslim olmayan ve sömürge dili kullanmayan tek ülkesi olan; İslamın ilk hicret yurdu Habeşistan'a insani yardım ve eğitim çalışmaları kapsamında bir dizi faaliyet ve yardımda bulundu

Sadece yardım etmekle sınırlı kalmayan Ribat İnsani Yardım Derneği, Türkiye'de okuyan Etiyopyalı öğrencileri de hayata hazırlayarak kara kıtanın alışılagelmiş sömürüye açık anlayışını yıkmak, miskinliğin kadermiş gibi algılandığı düşünce tarzını ortadan kaldırarak  yerli halkı da bu hizmet anlayışıyla hareket ettirmeye vesile oluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ribat İnsani Yardım Derneği Başkanı Seyit Duman, "Ribat olarak 3 kıtada onlarca ülkede yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kurban çalışmaları kapsamında da Etiyopya'da hazırlıklarımızı  yapmak üzere bölgedeydik. Bu seyahatimizi farklı kılan: Ülkemizde okuyan, burs verdiğimiz uluslararası öğrencilerden seçtiğimiz uzun zamandır memleketine gidememiş kardeşlerimizden Muhammed Evvel ile bu yolculukta oluşumuz. Kardeşimizin doğup büyüdüğü beldeye gıda dağıtımı, Kur'an-ı kerim dağıtımı ve Kur'an Kursu öğrencilerine de nakit yardımında bulunduk.  

Amacımız Bu kardeşlerimizi geleceğe hazırlayarak, ülkelerine döndükleri zaman  aksiyon sahibi insanlar olması. Sadece kardeşlerimize Türkiye'de burslar vererek değil onlarla sürekli gönül birlikteliğimizi tazeleyerek; kendi memleketlerine de hizmet sunma adına bu kardeşlerimizi Gönül elçileri olarak bağrımıza basıyor önemsiyoruz.

            Bu vesile ile Bu kurbanda da  Açlık ve yokluğun kol gezdiği beldelerde insanların belki senede  bir kez et ulaştığı bölgelerinde  kurban faaliyeti gerçekleştirerek onların yine yanlarında olacağız.

2019 Kurban organizasyonumuzda yer alan gönüllülerimiz; bağışları ile yanımızda olan dua eden herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar